Afyon Mobilya | Afyon Mutfak | Sağlam Mobilya İnşaat ve Dekorasyon
Mutfak Dolabı Seçimi Nasıl Yapılır ?

Mutfak dolaplarınızı yenilemeyi düşündüğünüz zaman ilk yapılması gereken hazır paket mutfak mı seçeceksiniz ya da özel istek üzerine tasarım mı yapılacak olmasına karar vermektir.


Mutfak dolaplarınızı yenilemeyi düşündüğünüz zaman ilk yapılması gereken hazır paket mutfak mı seçeceksiniz ya da özel istek üzerine tasarım mı yapılacak olmasına karar vermektir. Bu yüzden hazır paketleri seçmeyi düşünüyorsanız eğer; duvarınızın ölçüsünü almanız gerekir. Sizin yaklaşık ölçülerinize uygun olarak mutfak dolaplarının modeli ve rengi seçildiğinde mutfak dolaplarınızın yenileme işlemine başlanmış olunur. Genellikle ölçülerde tam uyum sağlanamadığı ve renklerde de zor tercih yapıldığı için bazı sıkıntılar yaşanabilir. Eğer hayallerinizdeki gibi bir mutfak istiyorsanız o zaman özel siparişle yaptırmanız gerekir. Özel sipariş içinde dilediğiniz mağazadan keşif açtırmanız gerekir. Keşfe gelen ustalar duvarınızın detaylı ölçülerini alıp, mutfağınızın şeklini tespit ettikten sonra bilgisayarlarda çizim aşamasına geçerler.  Çizimler bittikten sonra da mağazalardan çizimi kontrol etme şansınız olur. Modellemesi yapılan mutfak çizimi üstünde değişiklikleri yaparak tasarımın son halini belirleyebilirsiniz.

Kapağın şekilleri, renkleri, camlı mı camsız mı olacak, yukarıya mı yoksa yana mı açılacak böyle şeyler sizin kararınıza kalmıştır. Bu seçimlerden sonra kulpların modelleri, tezgah ve evye seçimleri yapılır.Etiketler : Mutfak Dolabı , Mutfak Dolabı seçimi nasıl yapılır , sağlam mobilya dekorasyon